Hakan Ulusman

Merhaba! Ben Qbicart’ın sanat eğitmenlerinden Hakan Ulusman. Yaratıcı Çözümlerle İllüstrasyon ve 3 Boyutlu Kompozisyon Tasarımı atölyeleri yapmaktayım. Çocukluktan başlayan çizim tutkumu sonunda tekrar çocukluğa geri getirebilmek gerçekten bana büyük mutluluk veriyor.

Hayal gücünün o inanılmaz etkisi, halen sosyal yüklemelerin tamamlanmadığı çocuklarımız için çok önemli. Yaratıcılık bize insan olarak gelişme ve içinde olduğumuz dünyamızı anlamak için gerekli. Yazmak ve konuşmak aklımızdaki düşünceleri anlatmanın en çok kullanılan yollarından ama çizim yapmak da aktarmanın en doğal şekillerinden.

Fikirlerin çizilerek anlatılabilmesi veya geliştirilebilmesi beni hep çok etkilemiştir. Değişik malzeme kullanımı ve sadece 2 boyut ile sınırlı kalmadan kağıdın limitlerinden taşmak ve bunu yaparken eğlenmek çok güzel bir duygu silsilesini beraberinde getiriyor. 

Eski insanların mağara duvarlarında bize bıraktığı hikayeler gibi, ben de çocuklarla buluşmalarımızda karışık boya ve çizim teknikleri ile yaratıcılığın sınırlarını zorlamayı seviyorum. Çocuklar da bu renkli dünyanın içinde yer almaktan mutlu olacaktır.