Hello Children!

As we touch countless children we meet, our platform for reaching their families is “Hello Children”. Hello Children is an education program in which we personally meet and tackle, and discuss the importance and necessity of art with professional scholars, instructors, psychologists, theorists, researchers, and artists, and bring the problems into the open and then go down to causation, analyze and find solutions.

Our aim is to let them take a break and breathe, and with a gentle tongue, show their concern for arts which they may not even think of while trying to adapt to dense life pace.

 

Episode 1

Merhaba Çocuklar'ın bu bölümünde Pieter Bruegel'in köyüne gideceğiz.

Episode 2

Merhaba Çocuklar'ın bu bölümünde Claude Monet'in Bahçesinde olacağız.

Episode 3

Sanata merakli olan kûçûk, bûyûk çocuklar! Senin îçîn bu videom. Bu hafta sana Dunyanin tanidiği bir ressam olan Pablo Picasso'dan bahsedeceğim.Kûbîk dûşûnmeye hazir misin?

Episode 4

Vincent, onun çîzdîğî otuza yakin otoportresi ile kisa bir Vangogh hikayesi sizlerle kûçûk ressamlarim.Otoportre mi? O da ne! Kendi kafamizdan başlayip omzumuza kadar olan kisimi mi çîzmek? Evet çocuklar sakin olun. Aynanin karşisina geçîn, kendi portremizi bir ressam edasinda çîzerken, yûzûnûzde ki detaylari keşfedin!

Episode 5

“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

Episode 6

Sanat eğitimi, çocuğun tüm gelişim alanlarına önemli katkılarda bulunuyor. Sanatla büyüyen çocukların, diğerlerine göre daha mutlu ve sağlıklı bir ruhsal, zihinsel ve fiziksel gelişim gösterdiği aynı zamanda daha dingin ruh haline sahip olduğu gözlemleniyor.

on Instagram, we air “Hello Children” meetings for 60 minutes. You can reach visuals and audios by registering on Qbicart YouTube and Spotify channels.