Kemal Altunboğa

Merhaba ben Kemal, Qbicart Ekibinin Yaratıcı Drama ve orman atölyeleri yürütücülerinden biriyim.

Kendimi bildim bileli oyun oynamayı seviyorum. Çocukken hep oyun oynardım ve hala oyun oynamaya devam ediyorum. Kitap okumayı, tiyatroya gitmeyi, kaçamak yazı yazmayı ve gezmesini seviyorum… Uzun zamandır çocuklarla birlikte çalışıyorum, onlarla oyun oynuyorum. Çocukların hem öğretmenleriyim, hem oyun arkadaşları, hem de oyun abileri.

Oyunun bir laboratuvar olduğuna inandığımdan dolayı uzun zamandır farklı kurumlarda farklı gelişen çocuklar ve dezavantajlı gruplarla gönüllü çalışmalar yürütüyorum. Çocuk Gelişimi ve Eğitimi bölümü mezunu olup Beş Ağaç Montessori Anaokulunda sınıf öğretmenliği yapıyorum. Yaratıcı Drama ve Orff eğitimi aldım ve hala almaya devam ediyorum.

Son zamanlarda çocuklarla ortak temalı sanat etkinlikleri yürütürken bir taraftan da çocuk kitaplarına merak salarak yaratıcı okuma çalışmaları yapıyorum. Orman Pedagojisi, orman anaokulu ve sınıf dışı temelli öğrenme üzerine eğitim alıp “Oyun Arkadaşım Doğa” adlı atölye çalışmalarını yürütmekteyim.

Çocuk çalışmalarıyla ilgili merakım hala devam ediyor ve çocuklar öğrenme sürecimin bir parçası olduklarından çocuklarla vakit geçirmekten dolayı çok mutluyum. İyi ki çocuklar var!