merhaba çocuklar!

Buluştuğumuz sayısız çocuğa dokunurken, birlikte yaşadıkları ailelerine de erişme platformumuz “Merhaba Çocuklar”. Merhaba Çocuklar, sanatın önemini ve gerekliliğini, alanında uzman akademisyen, eğitimci, psikolog, teorisyen, araştırmacı, ve sanatçılar ile bizzat buluşarak, yeniden ele aldığımız, değerlendirdiğimiz, tartıştığımız, sorunları ortalığa döküp sonra da onlarda nedenselliğe inip analizler yaparak, çözümler bulduğumuz bir eğitim programıdır.

Amacımız, yoğun yaşam temposuna uyum sağlamaya çabalayan ailelere bir nefes arası olup, belki de gündemlerine alma zamanı dahi bulmadıkları sanat kaygılarını onlara, en naif bir dille yeniden göstermek.

Bölüm 1

Merhaba Çocuklar'ın bu bölümünde Pieter Bruegel'in köyüne gideceğiz.

Bölüm 2

Merhaba Çocuklar'ın bu bölümünde Claude Monet'in Bahçesinde olacağız.

Bölüm 3

Sanata merakli olan kûçûk, bûyûk çocuklar! Senin îçîn bu videom. Bu hafta sana Dunyanin tanidiği bir ressam olan Pablo Picasso'dan bahsedeceğim.Kûbîk dûşûnmeye hazir misin?

Bölüm 4

Vincent, onun çîzdîğî otuza yakin otoportresi ile kisa bir Vangogh hikayesi sizlerle kûçûk ressamlarim.Otoportre mi? O da ne! Kendi kafamizdan başlayip omzumuza kadar olan kisimi mi çîzmek? Evet çocuklar sakin olun. Aynanin karşisina geçîn, kendi portremizi bir ressam edasinda çîzerken, yûzûnûzde ki detaylari keşfedin!

Bölüm 5

“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.”

Bölüm6

Sanat eğitimi, çocuğun tüm gelişim alanlarına önemli katkılarda bulunuyor. Sanatla büyüyen çocukların, diğerlerine göre daha mutlu ve sağlıklı bir ruhsal, zihinsel ve fiziksel gelişim gösterdiği aynı zamanda daha dingin ruh haline sahip olduğu gözlemleniyor.

Qbicart Instagram hesabı üzerinden 60 dk’lık canlı yayınladığımız “Merhaba Çocuklar” buluşmalarımıza aynı zamanda Qbicart Youtube ve Spotify kanallarında görsel ve işitsel kayıt olarak erişebilirsiniz.