Previous
Next
Previous
Next

QBICLAND BAŞLIYOR 🌻🌟

Yaz boyu bu hayalimizi duyurmayı bekledik. İşte o gün bugün!

İlkini gerçekleştireceğimiz QBICLAND deneyimi, 14-17 Kasım tarihlerinde, size ve ailenize doğa, sanat, felsefe ve oyunla iç içe bir ara tatil imkanı sağlayacak.

Sizi, çocuklarınızla beraber rutin yaşam düzeninden çıkarıp, Akdeniz’in en güzel köylerinden birinde ağırlamak istiyoruz. Güne köy ve orman yürüyüşleri ile başlayıp, doğal malzemelerle hazırlanmış köy yemekleri yiyerek, sanatın içinde kendi sanatçı kimliğimizi keşfedip, felsefe sorularıyla hemhal olduğumuz, akşama doğru tüm öğrendiklerimizi zihnimizin bir çekmecesine dizip, içimizdeki çocuğu açığa çıkararak birlikte oyun oynadığımız, sonra da oynamaktan yorgun düşüp uyuya kaldığımız bir sonbahar arası QBICLAND.

Bazen sizin ve çocuklarınızın ayrı ayrı deneyimlediği programlar olacak, bazen de hep birlikte uygulamalı bir şekilde öğrenecek ve tartışacağız. Amacımız dünyayı kurtarmak değil; dünyayı, kendi yaratıcılığımızı ve mutluluğumuzun önemini keşfederek güzelleştirmek olacak.

Bu programı, QBICART ekibinin üyesi dört meraklı arkadaş bir araya gelerek hazırladık. Yetişkin ve çocukların ihtiyaçlarını öğrendiğimiz saha deneyimlerimiz de bize rehber oldu. Daha önce katılmış olduğunuz programlardan farklı olarak bu deneyimi hep birlikte nasıl daha keyifli hale getirebileceğimizi düşündük. “Oyun oynamaya, düşünmeye, sanata ve öğrenmeye duyduğumuz ihtiyaç, aktivite kavramından bağımsız olarak, tamamen günün akışında bir keyif unsuru haline nasıl gelebilir?” sorusu, çıkış noktamız oldu. Vee ortaya gerçekleşmesi için gün saydığımız Qbicland Programımız çıktı.

Şimdi de sizleri QBICLAND’e bekliyoruuuz!

Qbicland, içsel bir keşif sürecine ortam hazırlayan, yaşamın içinde öğrenme deneyimleridir.

Mekan algısından bağımsız, belirli zamanlarda gerçekleşen buluşmaları içerir. Çocuklara, yetişkinlere ve ailelere yönelik bu buluşmalar, alanında uzman bir ekip tarafından yönetilir. Farklı disiplinlerin harmanlandığı programlarda özgün ve oyun temelli bir yaklaşım izlenir. Hedef, kişinin kalıp ve alışkanlıkların dışına çıkarak çevresi ve kendisiyle ilgili farkındalık kazanmasını sağlamaktır.

Planlamalar yapılırken doğaya ve canlılara saygılı, erişilebilir ve sürdürülebilir olmasına özen gösterilir. Aynı zamanda yöre halkının da dahil edildiği etkinliklerle kültürel etkileşim ve kalkınma da desteklenir.

EKİBİMİZ

Qbicland, sağlıklı iletişimin ve karşılıklı saygının esas alındığı bir paylaşım ortamıdır. Ekibimiz, bu ortamı yaratabilecek, iletişim becerileri kuvvetli, güler yüzlü ve alanında uzman kişilerden oluşur.


Çocuk ve aile söz konusu olduğunda güven ve uzmanlığın önemli olduğunu biliyoruz. Eğitmenlerimiz çocuklarla aktif olarak çalışan, eğitim dilini bilen ve kullanan, rol model olabilecek kişilerdir.


Qbicland’de, sahip olduğumuz değerleri koruyan, hedeflerimizi gerçekleştirebilecek, dinamik ve yaratıcı takım arkadaşlarıyla çalışıyoruz.

Neler Var

Qbicland, iskeletini sanatın oluşturduğu bir çok farklı disiplini kapsayan ve de alan açan etkinlikler içerir. Felsefe, Ekolojik atölyeler, doğa yürüyüşleri, antik kentte bir gün, kendimizi keşfetme oyunları ve drama planlarımızdan yalnızca bazılarıdır.


Etkinlik ve aktiviteler kişiyi ve oyunu öğrenmenin merkezine koyan, kalıpsal öğretilerin dışında bir yaklaşımla planlanır. Bilinenin farklı yorumlanmasıyla yeni bakış açıları kazanan birey, keşfetmediği yanlarını tanıma fırsatı bulur. Bu yüzden süreç, kişinin ve ekibin dinamiğine göre değişebilen özgün etkileşimlere açıktır. An’ı yaşamak, eğlenmek, öğrenmek ve keşfetmek olmazsa olmazlardandır. Çocukluğumuzdan hatırladığımız oyunların yanı sıra uydurduğumuz doğaçlama oyunlar da sürecin parçasıdır.


Deneyimler çocuklara, yetişkinlere ve aileye yönelik olarak ayrı ayrı tasarlanır. Şehir alışkanlıklarından uzakta, doğada ya da doğayla iç içe alanlarda gerçekleşir. Bölgenin tarihsel, çevresel ve kültürel özellikleri de göz önünde bulundurularak özel etkinliklere de yer verilir.

Ya Sonra ?

Qbicland, doğal ve sade bir ortamda gerçek, sürdürülebilir ve kalıcı kazanımları hedefler. Katılımcılar öğrendiklerini farklı zamanlarda da tekrarlayabilir, elde ettikleri kazanımları hayatlarının farklı alanlarında da gözlemleyebilirler.


Aileler aile dinamiklerini farkederken, aile içi iletişimlerini geliştirme ve aile bağlarını güçlendirme fırsatı yakalarlar. Birbirleriyle kaliteli vakit geçirmeyi öğrenen aile bireyleri evlerine döndüklerinde bu öğrenme ve güçlenme sürecine devam ederler.

Neden Qbicland

Gerçekleştirdiği tüm etkinliklerde başarısından söz ettirmiş, çevrimiçi platformlarda dahi çocuklarla bağ kurmayı başarmış, sanatı çocukların ve insanların kendini ifade edebilmesinde bir anahtar olarak gören uzman bir ekip; yaratıcı, motivasyonu arttırıcı ve merak uyandıran etkinlikler; süreç boyunca temas edilen tüm canlılara saygılı, özgür bir ortam; daimi keşfe dair bir deneyim…


Qbicland, Kendinizle buluşma noktanız…

Qbicland'i Gezelim

Qbicland, çocuğunuz ve sizi zaman ve mekanın ötesine götüren sınırsız bir alan. Özgürce üretmek, birlikte gelişmek, birbirimizi dinlemek, belki farkında olmadığımız detayları birlikte keşfetmek, oyun ve sanatın doğa içerisinde bizde yarattığı değişimi görmek için eşsiz bir deneyim fırsatı sağlıyor.

14-17 Kasım'da Fethiye'de Üzümlü Köyü'ndeyiz!

İlk buluşmamızı Fethiye'nin Huzur Köşesi olarak bilinen Yeşilüzümlü'de gerçekleştiriyoruz. Doğanın göbeğinde, tarihi taş evlerinde unutulmaz bir deneyim için hepinizi bekliyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular

Buradan kayıt gerçekleştirip, rezarvasyonunuzu yapabilirsiniz.

Konaklama alanına ulaşım katılımcılarımıza aittir. Kayıt olduktan sonra size gelen bilgilendirme mailinde ulaşım önerilerini bulabilirsiniz.

Bu programımızda farklı kapasitelerde taş evlerde konaklayacağız. Aldığınız bilet sayısına göre konaklama seçenekleriniz oluşturulacaktır.

Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği dahil, tam pansiyon konaklama ücret dahilindedir.

Atölyelerimiz çocuk, aile ve yetişkin olmak üzere 3 kategoride sunuluyor.

Çocuk atölyelerimiz 5-12 yaş aralığına uygun olacak şekilde hazırlanmıştır.

Evet, verim alıyoruz. Sosyal etkileşim ve akran öğrenimi açısından farklı yaştaki çocukların birlikte olmasını önemsiyoruz. Eğitmenlerimiz eğer gerekli olursa katılımcıları gruplara ayırabiliyor ya da öğrenme süreci içinde içerikleri yaşlara uygun olarak sunuyorlar.

Çocuk atölyelerinde, kaliteli zaman ve verimli katılım açısından yalnızca çocukların olmasını önemsiyoruz. Çocukların bulundukları ortamda kendileri olarak var olmaları kendilerini daha iyi ifade etmelerini ve daha çok kazanım sağlamalarına ortam sağlıyor. Bazı çocuklar ebeveynlerin varlığında bunu yapamıyor.

Aile atölyeleri size çocuğunuzla keyifli vakit geçirmek için gerekli ortamı sağlayacaktır. Bunun haricinde çocuğunuzla iletişiminizi geliştirmek için günün her anını kullanabilirsiniz. Etkinlik dışı zamanlarda çocuğunuzla temasınız, paylaştığınız her hangi bir deneyim de ilişkinizi güçlendirmek için bir fırsat.

Anne-baba olabileceği gibi teyze, hala, anneanne, dede gibi çocuğun kendini güvende hissettiği istediğiniz yetişkin ya da yetişkinlerle katılabilirsiniz.

Tabi ki getirebilirsiniz.
Bu programımızda 5 yaşından gün almamış çocuğunuz abi/ablası ile birlikte ücretsiz konaklayabilir. Ancak ayrı bir yatak veremeyebiliriz ya da ayrı yatak talep edilmesi durumunda ek ücret almamız gerekebilir.
Bunun yanında 5 yaşından küçük çocukların programladığımız atölyelere katılımının yaş uyumsuzluğu nedeniyle mümkün olmadığını hatırlatmak isteriz.