Yusuf Güngör

Merhaba, ben Yusuf! Qbicart’ın yeni üyelerinden biriyim. Bir süredir heyecanla takip ettiğim bu ailenin bir parçası olmak beni çok heyecanlandırıyor. Ben Koç Üniversitesi Medya ve Görsel Sanatlar bölümü mezunu genç bir “sanat ve çocuk” meraklısıyım. 10 yıldan uzun bir süredir İstanbul’da yaşıyorum, ve şehrin kültürünü, renklerini doyasıya deneyimliyorum. 

Lisans eğitimim sırasında kültürel miras aktarımı, sanat aracılığıyla dil gelişimi, çocuklarda sanat gelişimi gibi alanlarda araştırmalar yaptım. Bu çalışmalar sırasında çocukların gerçek birer sanatçı olduklarını, sınırsız hayalgücü ve enerjilerinin ne kadar güçlü olduğunu gördüm ve çocuklarla sanat bir araya geldiğinde neler olacağını merak ettim. Bu merakın peşinden koşmalıydım!  

Henüz lisans eğitimi alırken, sosyal sorumluluk  projelerine dahil olarak çocuklarla çalışmaya başladım, ve ilk günden bu yana her gün aynı heyecanı yaşıyorum. Onlarla beraber geçirdiğim her an onlarla  beraber yeni şeyler keşfediyorum. Onların sınırsız hayal ve düşünce güçleri, ve yaratıcılıkları benim kendimi ve evreni keşfedip daha iyi anlamlandırmamı da sağlıyor. Bu mutluluğu bana sunan çocuklara, ailelere,ve Qbicart ailesine çok teşekkür ediyorum. 

Birlikte mutlu, renkli, keşif ve heyecan dolu zamanlar geçirmek dileğiyle.