Kübra Müjde

Qbicart Sanat Okulunun kurucusu ve yöneticisiyim. Mezopotamya topraklarında doğmuş, büyümüş, şu an İngiltere’de yaşamakta olan bir doktora öğrencisi, sanat eğitmeni, sanatçı, müze rehberi, doğa, çocuk ve acı biber aşığı ve bir seyyahım : )

Yaşam anlamım “Toplumu sanatla yeniden tanıştırmak”

İnsanların bu gezegende karşılaşacağı her deneyimde, onlara sanatın varlığını hatırlatarak yeni bir farkındalık kazandırmak.

Farklı milliyetlerden çocuklarla yaklaşık on yıldır seyyah atölyeleri, müze buluşmaları, birebir sanat yolculukları gerçekleştiriyorum. Gönüllü birçok sanat platformlarında eğitimci, sanatçı ve jüri olarak yer alıyorum.

Tek hedefim; buluştuğum yüzlerce insanın arda kalacak biricik sanat eserlerini, geleceğe, yeni yolculuklara çıkarmaları için hem yeryüzünde bir yerde hem de dijital platformlarda kalıcı koleksiyon haline getirmek.

Bunun için de tüm motivasyonum “Evcilleşmemiş Çizgiler Müzesi ve kasabasını, dünya üzerinde bir noktada kurmak. Dil, milliyet farkı aramadan, ortak noktası salt sanat olan insanların buluştuğu, yaşam bulduğu, yaratıp, yenilendiği bir kasaba. .

QBICART Kurucusu,
1 Eylül, 2017, Mezopotamya