Qbicart Nevşehir’de

Qbicart Tatilde, farklı şehirlerden gelen aileler ve çocuklarla birlikte yürütülen gezdiğimiz, farklı deneyimlere ulaştığımız, öğrendiğimiz, yeni arkadaşlıklar edindiğimiz, tüm bunları yaparken sanatı ve oyunu açık havaya da taşıyarak farklı atölyelerle ekip arkadaşlarımızın farklı renklerini sizlerle paylaştığı bir programdır. Elbette hepimizin bildiği gibi, açık havada ve farklı mekanlarda öğrenim çocukların sağlığını iyileştirir, öğrenme ile arasındaki ilişkiyi güçlendirir ve çevreleriyle daha kuvvetli bağlar kurmalarını sağlar.

Sanat ve oyun yalnızca ekip çalışmasını, bireysel çalışmayı ve yaratıcılık gibi kritik yaşam becerilerini geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda çocukların çocukluklarından zevk almalarının merkezinde yer alır. Çünkü sanat ve oyun, çocuğun en öncelikli uğraşıdır. Yaptığı her çalışma çocuğun duygusunun dışa yansımasının ve yaratıcılığını dışa vurmasının bir göstergesidir. Bu nedenle Qbicland’i önemsiyoruz. Farklı mekanlarda, farklı malzemelerle sanatın bir ucundan mutlaka tutuyoruz.

İnandığımız tüm etik değerlerimizle Nevşehir’de hep birlikte çocuk olmaya, bol bol oynamaya, mağara resimlerini görerek onlarla ilgili yorumlar yapmaya, resim yapmaya, günlük yoğun hayatlarımızdan sıyrılarak gökyüzüne bakıp bulutları çocuklarla birlikte nelere benzetebileceğinize inanamayacaksınız. Çocuklar bizlere bambaşka dünyaların ve hayallerin kapılarını aralarken bizlerde onlara eşlik etmek için sabırsızlanıyoruz.

Bol yürümeli, bol keşifli, Kapadokya’nın tarihi dokusuna uygun konaklamalı ve kentin mistik dokusunda kaybolabileceğimiz bir program hazırladık sizler için.

12-14 Kasım'da Nevşehir'deyiz!

Yolculuğumuz boyunca yer alan etkinliklerin yanı sıra, sizlerle birlikte yaratacağımız projeler de bulunacak. Bu projeler sayesinde yaratıcılığınızı ve işbirliği becerilerinizi geliştirecek, farklı bakış açılarına sahip olacak ve en önemlisi birlikte öğreneceğiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Buradan kayıt gerçekleştirip, rezarvasyonunuzu yapabilirsiniz.

Konaklama alanına ulaşım katılımcılarımıza aittir. Kayıt olduktan sonra size gelen bilgilendirme mailinde ulaşım önerilerini bulabilirsiniz.

Bu programımızda farklı kapasitelerde taş evlerde konaklayacağız. Aldığınız bilet sayısına göre konaklama seçenekleriniz oluşturulacaktır.

Sabah kahvaltısı, öğlen yemeği ve akşam yemeği dahil, tam pansiyon konaklama ücret dahilindedir.

Atölyelerimiz çocuk, aile ve yetişkin olmak üzere 3 kategoride sunuluyor.

Çocuk atölyelerimiz 5-10 yaş aralığına uygun olacak şekilde hazırlanmıştır.

Evet, verim alıyoruz. Sosyal etkileşim ve akran öğrenimi açısından farklı yaştaki çocukların birlikte olmasını önemsiyoruz. Eğitmenlerimiz eğer gerekli olursa katılımcıları gruplara ayırabiliyor ya da öğrenme süreci içinde içerikleri yaşlara uygun olarak sunuyorlar.

Çocuk atölyelerinde, kaliteli zaman ve verimli katılım açısından yalnızca çocukların olmasını önemsiyoruz. Çocukların bulundukları ortamda kendileri olarak var olmaları kendilerini daha iyi ifade etmelerini ve daha çok kazanım sağlamalarına ortam sağlıyor. Bazı çocuklar ebeveynlerin varlığında bunu yapamıyor.

Aile atölyeleri size çocuğunuzla keyifli vakit geçirmek için gerekli ortamı sağlayacaktır. Bunun haricinde çocuğunuzla iletişiminizi geliştirmek için günün her anını kullanabilirsiniz. Etkinlik dışı zamanlarda çocuğunuzla temasınız, paylaştığınız her hangi bir deneyim de ilişkinizi güçlendirmek için bir fırsat.

Anne-baba olabileceği gibi teyze, hala, anneanne, dede gibi çocuğun kendini güvende hissettiği istediğiniz yetişkin ya da yetişkinlerle katılabilirsiniz.

Tabi ki getirebilirsiniz.
Bu programımızda 5 yaşından gün almamış çocuğunuz abi/ablası ile birlikte ücretsiz konaklayabilir. Ancak ayrı bir yatak veremeyebiliriz ya da ayrı yatak talep edilmesi durumunda ek ücret almamız gerekebilir.
Bunun yanında 5 yaşından küçük çocukların programladığımız atölyelere katılımının yaş uyumsuzluğu nedeniyle mümkün olmadığını hatırlatmak isteriz.

  • • Müze Kartı
  • • Kişisel Giderleriniz
  • • Kapadokya’ya Ulaşım 

Qbicart Nevşehir'de

Qbicart Tatilde, çocuğunuz ve sizi zaman ve mekanın ötesine götüren sınırsız bir alan. Özgürce üretmek, birlikte gelişmek, birbirimizi dinlemek, belki farkında olmadığımız detayları birlikte keşfetmek, oyun ve sanatın doğa içerisinde bizde yarattığı değişimi görmek için eşsiz bir deneyim fırsatı sağlıyor.