Previous
Next
Previous
Next

QBICLAND YEŞİLÜZÜMLÜ’DE 🌻

Yaz boyu bu hayalimizi duyurmayı bekledik. İşte o gün bugün!

İlkini gerçekleştireceğimiz QBICLAND deneyimi, 14-17 Kasım tarihlerinde, size ve ailenize doğa, sanat, felsefe ve oyunla iç içe bir ara tatil imkanı sağlayacak.

Sizi, çocuklarınızla beraber rutin yaşam düzeninden çıkarıp, Akdeniz’in en güzel köylerinden birinde ağırlamak istiyoruz. Güne köy ve orman yürüyüşleri ile başlayıp, doğal malzemelerle hazırlanmış köy yemekleri yiyerek, sanatın içinde kendi sanatçı kimliğimizi keşfedip, felsefe sorularıyla hemhal olduğumuz, akşama doğru tüm öğrendiklerimizi zihnimizin bir çekmecesine dizip, içimizdeki çocuğu açığa çıkararak birlikte oyun oynadığımız, sonra da oynamaktan yorgun düşüp uyuya kaldığımız bir sonbahar arası QBICLAND.

Bazen sizin ve çocuklarınızın ayrı ayrı deneyimlediği programlar olacak, bazen de hep birlikte uygulamalı bir şekilde öğrenecek ve tartışacağız. Amacımız dünyayı kurtarmak değil; dünyayı, kendi yaratıcılığımızı ve mutluluğumuzun önemini keşfederek güzelleştirmek olacak.

Bu programı, QBICART ekibinin üyesi dört meraklı arkadaş bir araya gelerek hazırladık. Yetişkin ve çocukların ihtiyaçlarını öğrendiğimiz saha deneyimlerimiz de bize rehber oldu. Daha önce katılmış olduğunuz programlardan farklı olarak bu deneyimi hep birlikte nasıl daha keyifli hale getirebileceğimizi düşündük. “Oyun oynamaya, düşünmeye, sanata ve öğrenmeye duyduğumuz ihtiyaç, aktivite kavramından bağımsız olarak, tamamen günün akışında bir keyif unsuru haline nasıl gelebilir?” sorusu, çıkış noktamız oldu. Vee ortaya gerçekleşmesi için gün saydığımız Qbicland Programımız çıktı.

Şimdi de sizleri QBICLAND’e bekliyoruuuz!

Qbicland'de Neler Yaptık?

Çocuklarla ağaçlardan nar toplayıp, deve cüce oynarken hayalgücü bulma sorgulaması yaptığımız, killerle doğada tanıştığımız mantar ve yeni bitkileri killerle şekillendirirken, saate bakmadan mısır patlatıp çizgi film izlediğimiz bir qbicland programı oldu. Üstelik ebeveynler ne zaman isterlerse kendileriyle vakit geçirirken ne zaman isterlerse de çocuklarıyla birlikte eğlendikleri, nitelikli öğrendikleri bir yaşam deneyimi gerçekleştirdik.

Sıkça Sorulan Sorular

Buradan kayıt gerçekleştirip, rezarvasyonunuzu yapabilirsiniz.

Konaklama alanına ulaşım katılımcılarımıza aittir. Kayıt olduktan sonra size gelen bilgilendirme mailinde ulaşım önerilerini bulabilirsiniz.

Bu programımızda farklı kapasitelerde taş evlerde konaklayacağız. Aldığınız bilet sayısına göre konaklama seçenekleriniz oluşturulacaktır.

Sabah kahvaltısı, öğle ve akşam yemeği dahil, tam pansiyon konaklama ücret dahilindedir.

Atölyelerimiz çocuk, aile ve yetişkin olmak üzere 3 kategoride sunuluyor.

Çocuk atölyelerimiz 5-12 yaş aralığına uygun olacak şekilde hazırlanmıştır.

Evet, verim alıyoruz. Sosyal etkileşim ve akran öğrenimi açısından farklı yaştaki çocukların birlikte olmasını önemsiyoruz. Eğitmenlerimiz eğer gerekli olursa katılımcıları gruplara ayırabiliyor ya da öğrenme süreci içinde içerikleri yaşlara uygun olarak sunuyorlar.

Çocuk atölyelerinde, kaliteli zaman ve verimli katılım açısından yalnızca çocukların olmasını önemsiyoruz. Çocukların bulundukları ortamda kendileri olarak var olmaları kendilerini daha iyi ifade etmelerini ve daha çok kazanım sağlamalarına ortam sağlıyor. Bazı çocuklar ebeveynlerin varlığında bunu yapamıyor.

Aile atölyeleri size çocuğunuzla keyifli vakit geçirmek için gerekli ortamı sağlayacaktır. Bunun haricinde çocuğunuzla iletişiminizi geliştirmek için günün her anını kullanabilirsiniz. Etkinlik dışı zamanlarda çocuğunuzla temasınız, paylaştığınız her hangi bir deneyim de ilişkinizi güçlendirmek için bir fırsat.

Anne-baba olabileceği gibi teyze, hala, anneanne, dede gibi çocuğun kendini güvende hissettiği istediğiniz yetişkin ya da yetişkinlerle katılabilirsiniz.

Tabi ki getirebilirsiniz.
Bu programımızda 5 yaşından gün almamış çocuğunuz abi/ablası ile birlikte ücretsiz konaklayabilir. Ancak ayrı bir yatak veremeyebiliriz ya da ayrı yatak talep edilmesi durumunda ek ücret almamız gerekebilir.
Bunun yanında 5 yaşından küçük çocukların programladığımız atölyelere katılımının yaş uyumsuzluğu nedeniyle mümkün olmadığını hatırlatmak isteriz.